Amerykańskie wybory i słaby dolar są “wysokooktanowymi” kierowcami dla Bitcoina, mówi analityk.

Amerykańskie wybory prezydenckie i słabość dolara będą “wysokooktanową siłą napędową” dla ceny Bitcoina do końca 2020 roku, potwierdza dyrektor generalny jednej z największych na świecie niezależnych organizacji doradztwa finansowego i fintech.

Prognoza, którą podzielił się z redakcją Finbold z Nigel Green, dyrektorem naczelnym i założycielem deVere Group, której doradza się 12 miliardów dolarów, pojawia się wraz z przejściem kampanii wyborczej do krytycznej fazy po formalnym przyjęciu przez Joe Bidena demokratycznej nominacji.

Wynika to również z faktu, że w zeszłym tygodniu dolar uderzył w dolara, który osiągnął dwuletni niski poziom w związku z obawami o zdrowie amerykańskiej gospodarki.

Powiązany z .
Bitcoin nie łamie 12 tys. dolarów, gdy kryptońskie waluty ochładzają się
Największy europejski cyfrowy menedżer aktywów przekazuje 1 mld USD w aktywach
Ethereum jest liderem na rynku kryptologicznym, osiągając nowy dwuletni poziom.
Pan Green mówi: “Bitcoin Trader jest już jednym z najlepiej prosperujących aktywów roku, wzrost o około 70% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

“Możemy się spodziewać, że największa krypto waluta na świecie zostanie jeszcze bardziej podsycona do końca 2020 roku przez amerykańskie wybory prezydenckie i słabość amerykańskiego dolara, który posłuży jako siła napędowa cen wysokich oktanów”.

On kontynuuje: “Amerykańskie wybory prezydenckie zawsze budzą niepewność – ale rok 2020 jest postrzegany przez wielu jako szczególnie ważny, ponieważ nie tylko ten, kto wygra, będzie prezesem największej światowej gospodarki, ale także ten, kto zmieni światową gospodarkę po globalnym opadnięciu koronaawirusa.

“W miarę narastania niepewności inwestorzy będą gromadzić w bezpiecznym miejscu aktywa, w szczególności te, które nie są związane z żadnym konkretnym krajem, takie jak Bitcoin i złoto.

“Bitcoin obecnie realizuje swoją reputację jako forma cyfrowego złota. Do tej pory metal szlachetny był postrzegany jako ostateczny atut, ale Bitcoin – który podziela jego kluczowe cechy jako magazynu wartości i niedoboru – może potencjalnie wybić złoto ze swojego długoletniego czołowego miejsca, gdy świat stanie się napędzany przez rewolucję technologiczną”.

Nigel Green powiedział również, że zdecentralizowane, nie państwowe, bezpieczne waluty cyfrowe, w tym Bitcoin, staną się bardziej atrakcyjne dla inwestorów, ponieważ będą stanowić zabezpieczenie przed zawirowaniami na tradycyjnych rynkach.

“Nie możesz po prostu drukować Bitcoinów.”

DeVere CEO mówi dalej: “Drukowanie historycznych sum pieniędzy z helikopterów, które zostały wepchnięte do systemu finansowego, zdewaluowało dolara i wywołało obawy inflacyjne.

“Nie możesz tak po prostu drukować Bitcoin.”

On dodaje: “Greenback może mieć krótkoterminowy impuls, ale w dłuższej perspektywie są oczekiwania, że jest na ścieżce spadkowej i że ostatecznie może stracić status globalnych rezerw – a to środowisko zapewni potężny impuls dla ceny Bitcoinu.

“Ta wybuchowa kombinacja wraz z rosnącą liczbą tysiącleci i przechodzeniem inwestorów Gen Z na cyfrowe aktywa może stanowić idealny krajobraz dla wieloletniego hossy”, zauważa.

Pan Green podsumowuje: “Historia pokaże, że rok 2020 był przełomowy dla Bitcoina.”

Related Posts